Ułatwienia dostępu

Rehabilitacja Medyczna

W ostatnim okresie szczególnie dużo wysiłku organizacyjnego i finansowego włożyliśmy w zmodernizowanie działu rehabilitacji medycznej. Nowoczesny sprzęt oraz fachowi i doświadczeni pracownicy gwarantują pacjentom bezpieczne i skuteczne leczenie. Wychodząc naprzeciw zwiększonemu zapotrzebowaniu na zabiegi fizjoterapeutyczne zwiększyliśmy ich dostępność poprzez skrócenie czasu oczekiwania na zabiegi w ramach NFZ oraz wprowadzając przystępną cenowo ofertę komercyjną.

Diatermia

Wzrost temperatury powoduje rozluźnienie mięśni i usprawnia odruchy. Kiedy krew przepływa przez tkanki w których pojawił się wzrost temperatury to następuje jej ogrzanie i przemieszczenie do innych części ciała.

czytaj więcej >>

Masaż Limfatyczny

Głównym jego zadaniem jest poprawa krążenia żylnego oraz limfatycznego. Używa się do jego wykonania specjalnej pompy oraz mankietów / rękawów. Masaż polega na przemiennym wtłaczaniu powietrza do specjalnie skonstruowanych mankietów (dla kończyn) i jego wpuszczaniu w odpowiednich proporcjach czasowych.

czytaj więcej >>

Wodolecznictwo

Wodolecznictwo czyli hydroterapia stanowi najstarszy dział fizykoterapii. Obejmuje ponad sto różnych zabiegów wykorzystujących do celów leczniczych wodę w różnych postaciach. Jednym z zabiegów wodnych mających powszechne zastosowanie w praktyce jest kąpiel wirowa zwana również masażem wirowym.

czytaj więcej >>

Magnetoterapia

Charakterystyczną cechą pola magnetycznego jest przenikanie przez wszystkie struktury ustroju. Pole magnetyczne sprawia, że jony ,znajdujące się w komórkach ciała ,ulęgają przemieszczeniom, powodują hiperpolaryzację błony komórkowej i tym samym wzmagają przemianę materii oraz wywołują lepsze wykorzystanie tlenu przez komórki.

czytaj więcej >>

Laseroterapia

Laseroterapia to stosunkowo młoda metoda leczenia. Efektywność, szybkość, bezbolesność, brak ograniczeń wiekowych i zjawisk ubocznych cechują terapię laserową. Mechanizm działania leczniczego i przeciwbólowego promieni lasera, polega na wywołaniu drgań atomów w naświetlanych komórkach i tkankach.

czytaj więcej >>

Przychodnia w Brzeźniu

ul. Wspólna 37, 98-275 Brzeźnio

tel. 43 820-30-70

Przychodnia w Widawie

ul. Sieradzka 5, 98-170 Widawa

tel. 43 672-17-17